czwartek, 21 listopada 2013

Geologia dla dzieci cz 3

Temat geologii nie byłby pełny, gdyby nie nasza wycieczka do Muzeum Mineralogicznego we Wrocławiu. To absolutnie cudowne miejsce. Umówiliśmy się z dwoma fantastycznymi dziewczynami. I ...i muzeum było całe nasze. Nawet nie wiem kiedy minęły 3 godziny. Kuba obfotografował wszystkie zbiory. Zapraszamy zatem na wycieczkę oczami Kuby. 


 
 

Ulubiony kamień Kacpra.
 

 Były też szczególnie fotografowane skarby - kamienie szlachetne.


 A oto zagadka. Jakiej rasy psa zamierzamy nabyć na wiosnę?


 Barwniki uzyskane z minerałów miały niesamowite barwy. Kacpra zafascynował grafit mieszczący się w ołówku. Świat po wizycie w muzeum wydaje się o niego prostszy :) I sam fotograf w odbiciu lustrzanym.

 

 A oto muzeum widziane oczami Kacpra :)


 

 Przynieśliśmy też własne zbiory i pomoce naukowe. I tak udało się nazwać większość z naszych zbiorów. No dobrze ...Znaczny udział w tych poszukiwaniach miała niezwykle cierpliwa Pani w sklepiku na górze, która nie uciekła z krzykiem na widok Kuby z reklamówka pełną kamieni. Serdecznie jej z tego miejsca dziękuję :))Trafiliśmy też  na fantastyczną prezentację Ministerstwa Środowiska. 
Zajrzyjcie tam koniecznie. 
 
 
 
 I nieśmiertelny eksperyment z krystalizacją soli.A na zakończenie nasza rozmowa na temat obiegu wody w przyrodzie 


4 komentarze:

 1. witajcie! fajnie się bawicie i uczycie jednocześnie, miło Was czytać. A co z Waszym tegorocznym kalendarzem adwentowym? ja będę się bawić w kalendarz z moim 4-letnim Danielkiem w tym roku po raz pierwszy. Nie mam jeszcze sprecyzowanego pomysłu na wygląd tego kalendarza, za to przygotowałam już karteczki do ukrycia. Na każdej jest zadanie bądź zagadka (w parzyste dni adwentu zagadka, w nieparzyste zadanie) oraz rymowana wskazówka gdzie można odnaleźć coś dobrego. Już się nie mogę doczekać zabawy. Wymyślanie rymowanek zajęło mi trochę czasu, ale myślę, że było warto :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz tegoroczny kalendarz prawie gotowy ale odsłona będzie dopiero 16 ze względu na dziecko na warsztat :)

   Usuń
 2. fajowo, musimy się wybrać :) A wiesz, że 30.11/01.12 jest giełda minerałów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem :) ale akurat mamy sobotę zajętą

   Usuń